Дванайсeтокласничките Николета Кавърджикова, Ниляй Ахмед, Траяна Аврамова и Миглена Димитрова от специалност „Митническа и данъчна администрация” в Професионалната гимназия по икономика „Робер Шуман” завършиха успешно стажа си в Областния информационен център (ОИЦ) – Разград.
Ученичките практикуваха в периода от 29 април до 14 май, техен ръководител бе преподавателят в учебното заведение Мариана Петкова.
Стажантките се запознаха с дейността и услугите на Мрежата от 27 ОИЦ в страната за популяризиране на средствата от Европейския сююз, с актуалните и предстоящи за обявяване процедури за прием на проекти по европрограмите до края на 2026 г., Информационната система за кандидатстване и отчитане на проекти ИСУН 2020, съдържанието на Единния портал на еврофондовете в България www.eufunds.bg и др.
Момичетата участваха в организирането и провеждането на 15-тата поредна кампания „Дни на Европа в Разград”, популяризираща приноса на европейските средства за развитието на града и Лудогорието, и в Националната кампания на мрежата „15 години ОИЦ - свързваме идеи с възможности”.
След завършване на практиката гимназистките бяха оценени от своите наставници и получиха сертификати. Екипът на ОИЦ им пожела успешно дипломиране и кандидатстване във ВУЗ след това.
Областен информационен център - Разград е част от мрежата от 27 Областни информационни центъра за популяризиране на Европейските структурни и инвестиционни фондове (ЕСИФ) и Европейските фондове при споделено управление (ЕФСУ) в България.
