МИГ Исперих обяви прием на проекти за инвестиции в услуги за селското население

МИГ Исперих, кани желаещите да представят проектни предложения по процедура за подбор на проекти за безвъзмездна финансова помощ BGBG06RDNP001-19.395 МИГ Исперих - Мярка 7.4 „Инвестиции в устройването, подобрението или разширяването на местни основни услуги за селското население, включително развлечения и култура, и свързаната с тях инфраструктура” на Стратегията за ВОМР,  финансирана от Програмата за развитие на селските райони 2014-2020 г.

Целта на предоставяната безвъзмездна финансова помощ по процедурата е да се подпомогнат инвестиции за създаване, подобрение или разширяване на:

  • многофункционални зали за срещи, младежки центрове и общностни центрове и дейности на читалища и културни институции;
  • спортни и детски площадки и зали, включително скейтборд, тенис на маса, фитнес;
  • места за отдих на открито извън населените места.

Мярката включва и Схема за малки инфраструктурни проекти, съобразени с желанието на жителите на Исперих и по-малките населени места, по собствена инициатива да решават конкретни проблеми на своето населено място.

Допустими кандидати:

  • Община Исперих;
  • Читалища за дейности, свързани с културния живот;
  • Юридически лица с нестопанска цел, вкл. МИГ Исперих, за дейности, свързани със социалната, спортната инфраструктура и културния живот, и пазарната инфраструктура.

Допустими дейности:

  • Изграждане, реконструкция, ремонт, закупуване на оборудване и/или обзавеждане на обекти, вертикалната планировка и подобряване на прилежащите пространства, на сгради, свързани с културния живот и обществени дейности (вкл. мобилни такива) като читалища,  младежки и общностни центрове, музейни сбирки и експозиции. Допустимо е инвестициите да са свързани с обзавеждане на центровете за изкуство, занаяти и наследство, ако основната цел на проекта е разнообразяване на услугите за местното население.
  • Изграждане, реконструкция, ремонт, оборудване и/или обзавеждане на инфраструктура за спорт и отдих, вкл. дейности по вертикалната планировка и подобряване на прилежащите пространства (спортни и детски площадки, зали стадиони, места за отдих на открито и зони за пикник, и др. подобни);
  • Изграждане, реконструкция, ремонт и разширяване на местни пазари, включително мобилни конструкции.

Период за прием

Настоящата процедура е с два крайни срока за кандидатстване:

  • Начало на прием: 31.03.2020 г. 

Първи краен срок за кандидатстване: 11.05.2020 г. до 16:30 часа.

  • Начало на прием: 17.08.2020 г.

Втори краен срок за кандидатстване: 28.09.2020 г. до 16:30 часа.

Бюджет на приема

Общ размер на безвъзмездната финансова помощ – 1 200 000  лева.

В т.ч. бюджет по Схемата за малки инфраструктурни проекти – 130 000 лева.

Минимален и максимален размер на помощта, предоставяна за един проект:

  • Минималният размер на БФП за един проект е 20 000 лева.
  • Максималният размер на БФП за един проект е 391 000 лева.

По схемата за малки инфраструктурни проекти:

Размерът на допустимите разходи за микропроектите, когато са част от обединен проект за малки инфраструктурни проекти е от 5 000 до 15 000 лева.

Интензитет на помощта:

  • 100% от допустимите разходи по проекта в случай, че не е налично генериране на приходи след извършване на инвестицията;
  • Когато при конкретен проект се установи потенциал за генериране на нетни приходи след извършване на инвестицията, размерът на финансиране се определя въз основа на анализ разходи и ползи;
  • В случаите, когато размерът на допустимите разходи по инвестициите е в размер до 50 000 евро за един обект, който е с установен потенциал за генериране на приходи, се предвижда финансиране в размер на 100%.

Разликата между пълния размер на допустимите за финансово подпомагане разходи и размера на финансовата помощ, определен въз основа на анализ „разходи-ползи”, се осигурява от кандидата, като участието на кандидата може да бъде само в парична форма.

Лица за контакт: Емилия Германова, изпълнителен директор

                               Гинка Георгиева, експерт по прилагане на СВОМР. 

Подробна информация и документите за кандидатстване са достъпни:

Проектните предложения по настоящата процедура се подават изцяло по електронен път с Квалифициран електронен подпис /КЕП/ в Информационната система за управление и наблюдение на Структурните инструменти на ЕС в България – ИСУН 2020 https://eumis2020.government.bg.

Областен информационен център - Разград е част от мрежата от 27 Областни информационни центъра за популяризиране на Европейските структурни и инвестиционни фондове (ЕСИФ) в България.