На 15 октомври 2025 г. /сряда/ от 11.00 часа Областен информационен център – Благоевград, като част от Звеното за публични консултации към Регионален съвет за развитие /РСР/ на Югозападен регион /ЮЗР/, организира обществено обсъждане на Концепция за интегрирани териториални инвестиции BG16FFPR003-2.003-0044 „Устойчиво развитие на общините от Югозападна България чрез кохезионна политика“ в Благоевград. Водещ партньор по концепцията е Община Кюстендил. Партньори са Общините Благоевград, Симитли, Кочериново и ЮЗУ „Неофит Рилски“.
Общественото обсъждане ще се проведе в зала №5 на партера на Община Благоевград.
По време на събитието ще бъдат представени бюджетът, проектите и дейностите, заложени в концепцията, начинът на тяхното изпълнение и очакваните от това резултати.
Представители на държавни и местни организации, образователни институции, бизнес, културни институти, НПО, общественици и граждани ще могат да задават въпроси и да дават препоръки и мнения по предложената за обществено обсъждане Концепция за интегрирани териториални инвестиции.
С концепцията можете да се запознаете предварително на следния линк:
Можете да дадете мнението си за концепцията чрез онлайн анкета на следния линк:
https://docs.google.com/forms/d/1XSNlg5LWPXBZbwoBaq1Av8ICwLkwkjYpgH-esyx3Fdc/edit
Очакваме Ви!