Събития

ОБЩЕСТВЕНО ОБСЪЖДАНЕ НА КОНЦЕПЦИЯ ЗА ИНТЕГРИРАНИ ТЕРИТОРИАЛНИ ИНВЕСТИЦИИ „РЕГИОНАЛНА ЕКОСИСТЕМА ЗА УСТОЙЧИВО РАЗВИТИЕ: ИНТЕГРИРАНИ ИНВЕСТИЦИИ ЗА ОБЩНОСТНО БЛАГОПОЛУЧИЕ“ С ВОДЕЩ ПАРТНЬОР СДРУЖЕНИЕ ЮГОИЗТОЧЕН РЕГИОНАЛЕН ИНОВАЦИОНЕН ЦЕНТЪР „ЗДРАВЕ” (ЮРИЦ)

Дата на събитието
Време на провеждане
15:00

На 17 април 2024 г. от 15:00 часа в залата на Общински съвет Твърдица, пл. „Свобода“ 1, ще се проведе обществено обсъждане на Концепция за интегрирани териториални инвестиции (КИТИ) с вх. рег. № BG16FFPR003-2.001-0137,  „Регионална Екосистема за Устойчиво Развитие: Интегрирани Инвестиции за Общностно Благополучие“ която е преминала успешно етапа на оценка за административно съответствие и допустимост.

Водещ кандидат на КИТИ е СДРУЖЕНИЕ ЮГОИЗТОЧЕН РЕГИОНАЛЕН ИНОВАЦИОНЕН ЦЕНТЪР „ЗДРАВЕ” (ЮРИЦ) с партньори: Община Сливен, Община Ямбол, Община Раднево, МБАЛ „Д-р Димитър Чакмаков“ ЕООД, МБАЛ „Свети Йоан Рилски“ ООД, МЦ „Златен рог“ ЕООД, Медицински Център -1 „Раднево “ ЕООД, МЦ „Света Анна“ ЕООД, САГБАЛ „ЕВА“ ЕООД, ИНВЕСТ ГРУП Д-Р ПЕНКОВИ ООД, МБАЛ "Хаджи Димитър", „ИППМП - Д-Р ПЕНКОВА“ ЕООД, "АФФЕКТ" ООД, Хоспис Миладиноски ЕООД, "ПЕЛА ИНВЕСТ" ЕООД, МЦ Миладиноски ООД, „ЕВА – 77“ ООД, „АГППМП-МЕДИКА-2021“ ООД, "НАЦИОНАЛНА АСОЦИАЦИЯ НА ХОСПИСИТЕ В БЪЛГАРИЯ".

Инвестициите, заложени в концепцията са в секторите здравеопазване, социални услуги, култура, икономика, наука, иновации и туризъм, в т.ч. инфраструктура и оборудване за масов спорт, мерки за насърчаване на туризма, мобилни кабинети в подкрепа на провеждане на информационни кампании и профилактика и оборудване на общопрактикуващи лекари с фокус върху отдалечени и труднодостъпни места, развитие и надграждане на регионален иновационен клъстер, производствени инвестиции за повишаване конкурентоспособността на предприятия и създаване на работни места, здравно-социални услуги за резидентна грижа за възрастни хора с увреждания, хоспис центрове, социални домове, модернизиране на здравна инфраструктура и създаване на нови болнични услуги, производствена инфраструктура за иновативен био продукт за здравословен живот. Концепцията третира и нуждите на редица уязвими групи.

Линк към презентация на КИТИ „Регионална Екосистема за Устойчиво Развитие: Интегрирани Инвестиции за Общностно Благополучие“:

https://docs.google.com/presentation/d/1YU2HdXnWKc7DdfI3DiEniSsRx0kUKKocqg4LMPkbrRw/edit?usp=sharing

Препоръки и възражения по концепция „Регионална Екосистема за Устойчиво Развитие: Интегрирани Инвестиции за Общностно Благополучие“ могат да бъдат направени чрез онлайн анкета: https://forms.gle/avp4L5qmSet3LNtT9, както и на електронната поща на ОИЦ Сливен, който е част от Звеното за публични консултации към РСР на ЮИР: oicsliven@gmail.com, не по-късно от три работни дни след провеждане на събитието.

Допълнителна информация може да бъде получена от експертите от ОИЦ – Сливен на телефон: 044/611 145.

 

Областен информационен център Сливен е част от Мрежата от 27 областни информационни центъра за популяризиране на средствата от ЕС в България.

ОИЦ
Сливен

ОБЩЕСТВЕНО ОБСЪЖДАНЕ НА КОНЦЕПЦИЯ ЗА ИНТЕГРИРАНИ ТЕРИТОРИАЛНИ ИНВЕСТИЦИИ "ИНТЕГРИРАНА КОНЦЕПЦИЯ ЗА ИКОНОМИЧЕСКИ РАСТЕЖ, РАЗВИТИЕ НА ТУРИЗМА, ЗЕЛЕНА ИКОНОМИКА, УСТОЙЧИВА ГРАДСКА МОБИЛНОСТ И ОПАЗВАНЕ НА ОКОЛНАТА СРЕДА В ЮГОИЗТОЧЕН РЕГИОН"

Дата на събитието
Време на провеждане
14:00

На 17 април 2024 г. от 14:00 часа в залата на Общински съвет Твърдица, пл. „Свобода“ 1, ще се проведе обществено обсъждане на Концепция за интегрирани териториални инвестиции (КИТИ) с вх. рег. № BG16FFPR003-2.001-0079, "Интегрирана концепция за икономически растеж, развитие на туризма, зелена икономика, устойчива градска мобилност и опазване на околната среда в Югоизточен регион", която е преминала успешно етапа на оценка за административно съответствие и допустимост.

Водещ кандидат на КИТИ е Община Нова Загора с партньори: Община Сливен, Община Твърдица, Сдружение „Ню Лайф“ Нова Загора, ЕТ Пейчо Танчев Пуров, „ВИП“ ООД, Средно училище „Иван Вазов“, Основно училище „Злати Терзиев“, НЧ „Паисий Хилендарски -1928“, НЧ „Петко Енев – 1932“, НЧ „Пробуда – 1928“, НЧ „Деско Кръстев – 1902“.

Концепцията обхваща няколко подзони, вкл. фермерски пазар, занаятчийска продукция, вино и производните продукти, търговията на МСП, зона за отдих, обучение в областта на занаятчийство и фермерство, игрова зона, водни атракции и зона за къмпингуване. Отделните мерки включват обновяване на пътната инфраструктура, обновление и създаване на нови зелени пространства, образователни програми по предприемачество и училищна десегрегация, както и опазване на околната среда чрез почистване на водното корито на р. Тунджа. Търговско-туристическата зона предоставя възможности на местни бизнеси, занаятчии и фермери да покажат и продават своите продукти. Социалните и икономическите аспекти се допълват, като програмите за обучение подкрепят местните жители, докато разнообразните туристически атракции привличат посетители и създават икономически растеж.

Линк към презентация на КИТИ "Интегрирана концепция за икономически растеж, развитие на туризма, зелена икономика, устойчива градска мобилност и опазване на околната среда в Югоизточен регион":

https://docs.google.com/presentation/d/1CGUSo3F9qxxhwfesOqZTegnkcdfLodZbBTeWwpDxiD4/edit?usp=sharing

Препоръки и възражения по концепция "Интегрирана концепция за икономически растеж, развитие на туризма, зелена икономика, устойчива градска мобилност и опазване на околната среда в Югоизточен регион" могат да бъдат направени чрез онлайн анкета: https://forms.gle/vJsvWoU7biWRrVfx5, както и на електронната поща на ОИЦ Сливен, който е част от Звеното за публични консултации към РСР на ЮИР: oicsliven@gmail.com, не по-късно от 19.04.2024 г.

Допълнителна информация може да бъде получена от експертите от ОИЦ – Сливен на телефон: 044/611 145.

Областен информационен център Сливен е част от Мрежата от 27 областни информационни центъра за популяризиране на средствата от ЕС в България.

ОИЦ
Сливен

ОБЩЕСТВЕНО ОБСЪЖДАНЕ НА КОМБИНИРАНА КОНЦЕПЦИЯ ЗА ИТИ № BG16FFPR003-2.001-0087 „УСТОЙЧИВ СОЦИАЛНО-ИКОНОМИЧЕСКИ РАСТЕЖ ЧРЕЗ ПОДОБРЕНА ИНВЕСТИЦИОННА СРЕДА И СЪХРАНЕНА ИДЕНТИЧНОСТ НА РЕГИОНА“ В ПАВЕЛ БАНЯ И МЪГЛИЖ

Дата на събитието
Време на провеждане
11:00 -14:00

На 17 април (сряда) 2024 година, ще се проведе обществено обсъждане на комбинирана концепция за ИТИ „УСТОЙЧИВ СОЦИАЛНО-ИКОНОМИЧЕСКИ РАСТЕЖ, ЧРЕЗ ПОДОБРЕНА ИНВЕСТИЦИОННА СРЕДА И СЪХРАНЕНА ИДЕНТИЧНОСТ НА РЕГИОНА“, с водещ партньор Община Казанлък.

Партньори в концепцията са Областна администрация Стара Загора, Община Павел баня, Община Мъглиж, Индустриална зона – Казанлък, Консорциум "Високо технологичен парк Казанлък, ОП "Комунална дейност и поддържане на инфраструктурата", Технически Колеж – София,  четири училища и четири неправителствени организации.
Целта на комбинираната концепция е да превърне региона около общините Казанлък, Мъглиж и Павел баня в предпочитано място за живот, бизнес, инвестииции и туризъм, с предоставяне на повече възможности за реализация на младите хора и хора от уязвими групи, интелигентен растеж и иновации.
     КИТИ се изпълнява чрез интегрирани мерки, насочени в следните основни направления:

  • Икономически растеж и повишаване на конкурентоспособността на икономика в региона;
  • Развитие на културния и природен потенциал на общините, като основа за целогодишен туризъм;
  • Подобряване качеството на предлаганите социални, здравни и образователни услуги.

 
Индикативният размер на безвъзмездната финансова помощ е в размер на 27 768 798,45 лв. и ще се осигурява от Програма „Развитие на регионите“ 2021-2027г., Програма „Образование“ 2021-2027 и Програма „Развитие на човешките ресурси“ 2021-2027 г.

Събитията ще се проведат както следва:

  • Павел баня - 17.04.2024 г., 11,00 ч. в зала „Младост“ на НЧ „Напред- 1903“
  • Мъглиж – 17.04.2024 г., от 14.00 ч. в зала на Общинска администрация.

Линк към резюме и презентация на концепцията:

https://drive.google.com/file/d/1uQ36NZvaqsLCBhpiCb9KW6D_UNIJ7paa/view?usp=drive_link

Линк към онлайн анкета:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe_INN-O1DrJFWYyRYJGpFCFFlHl98S_Kvkx2e_cz4CKpkuoA/viewform?usp=sharing

 

Ако имате проблем с отварянето на връзките, моля да ги копирате в адресния ред на браузъра.  

Препоръки или възражения, могат да се изпращат по електронна  поща, към Звено за публични консултации към РСР на ЮИР (Областен информационен център - Стара Загора), не по-късно от 3 дни след общественото обсъждане на e-mail: oic.stz@gmail.com;

________________________________________
Областен Информационен Център – Стара Загора
тел.: 042/603 526
e-mail: oic.stz@gmail.com;
адрес:гр. Стара Загора, бул. „Митрополит Методи Кусев“ 9;
web: www.eufunds.bg

ОИЦ – Стара Загора е част от мрежата от 27 Областни информационни центрове за популяризиране на Европейски структурни и инвестиционни фондове, работещи с финансовата подкрепа на Програма „Техническа помощ”, съфинансирана от Европейския съюз.

ОИЦ
Стара Загора

ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ НА ОИЦ – БЛАГОЕВГРАД ЗА СТАРТИРАНЕ НА ОБЩЕСТВЕНИ ОБСЪЖДАНИЯ НА КИТИ

Дата на събитието
Време на провеждане
11:00

На 17 април 2024  г. /сряда/ от 11:00 часа Областен информационен център – Благоевград ще даде пресконференция за медии, партньорски организации, институции и заинтересовани лица.

По време на пресконференцията ОИЦ – Благоевград, като част от Звеното за публични консултации към Регионалния съвет за развитие на Югозападен регион, ще даде подробна информация за провеждането на публични обсъждания на Концепции за интегрирани териториални инвестиции в област Благоевград.

Събитието ще се проведе в офиса на Областен информационен център - Благоевград на пл. „Георги Измирлиев“ 5, вход за зала „Яворов“.

ОИЦ
Благоевград

ОБЩЕСТВЕНО ОБСЪЖДАНЕ НА КОНЦЕПЦИЯ ЗА ИНТЕГРИРАНИ ТЕРИТОРИАЛНИ ИНВЕСТИЦИИ (КИТИ) BG16FFPR003-2.001-0053 „Национална концепция за създаване на основни пунктове за управление на реагирането при възникване на широкомащабно бедствие от сеизмичен характер“

Дата на събитието
Време на провеждане
11:00

На 17.04.2024 г. (сряда) от 11:00 ч. в залата в Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“, гр. Дупница, ще се проведе обществено обсъждане на концепция за интегрирани териториални инвестиции (КИТИ): „Национална концепция за създаване на основни пунктове за управление на реагирането при възникване на широкомащабно бедствие от сеизмичен характер“ с водещ партньор е Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" към Министерство на вътрешните работи (ГДПБЗН-МВР). Партньори в Концепцията са Национална асоциация на доброволците в Р.България, Община Дупница, Община Видин, Община Горна Оряховица, Община Смолян и Академия на МВР.

Линк към презентация на концепцията:   

https://docs.google.com/presentation/d/1Hxm8ljWQnE5Y5J7H-nwzH2aenJ548EPg/edit#slide=id.p1

Линк към анкета: 

https://docs.google.com/forms/d/1WxD5q3vghb8PjFJD3h7l14c63RPF7d_KglGu7UNt0m8/edit

Всяко заинтересовано лице или страна, може да направи препоръки или възражения, по отношение на предложената концепция като попълни анкетата или като ги изпрати на електронната поща на ОИЦ: oic_kn@abv.bg

При необходимост от допълнителна информация можете да се свържете с ОИЦ – Кюстендил, като част от Звеното за публични консултации към Регионалния съвет за развитие на Югозападен регион на телефон: 078/52 02 12

ОИЦ
Кюстендил

Обществено обсъждане на концепцията за интегрирани териториални инвестиции BG16FFPR003-2.001-0125 „Нов модел на интегрирана здравна грижа за деца в Югоизточния регион“

Дата на събитието
Време на провеждане
11:00

Обществено обсъждане на концепцията за интегрирани териториални инвестиции BG16FFPR003-2.001-0125 „Нов модел на интегрирана здравна грижа за деца в Югоизточния регион“, с водещ партньор община Бургас, ще се проведе на: 

  • 17.04.2024 г. от 11.00 ч. в залата на Община Айтос, Айтос;
  • 18.04.2024 г. от 13:00 ч. в Лекционна зала, Читалище „Георги Кондолов“, Царево;
  • 19.04.2024 г. от 11:30 ч. в зала 2, Експозиционен център Флора Бургас”, Бургас.

Проектната идея обединява – 18 общини, 9 държавни и общински болници, висше и средно училища, фирми, НПО, иновативни центрове и Министерство на здравеопазването - за използване на техния потенциал и ресурси за създаване на нов модел за интегрирана здравна грижа за деца и постигане на качествена, модерна, навременна и достъпна здравна грижа, фокусирана върху децата от Югоизточния регион.

Дейностите включват:

• За създаване на профилактика за всички деца, включително и за маргинализираните групи и осигуряване на устойчивостта й чрез изграждане на Център за профилактика, в който ще се разработва Годишен профилактичен календар и ще бъдат обучавани специалисти, които ще го реализират – професионални прегледи ще има във всички общини-партньори;

• За подкрепа на извънболничната помощ - кабинети (в отдалечените населени места), индивидуални и групови лекарски практики, МЦ и ДКЦ за осигуряване на възможността за диагностика и профилактика за децата – ще се реализират във всички общини-партньори;

• За модернизирането и развитието на общински и държавни болници, за разкриване на Детска болница в Бургас за осигуряване на съвременна медицинска апаратура за ранна диагностика и лечение;

• Политики в подкрепа на човешките ресурси в здравеопазването чрез създаване на добри условия за живот и работа, продължаващо обучение - за лекари, мед и немедицински специалисти;

• Изграждане на инфраструктура за развитие и надграждане на научни изследвания за постигане на добро детско здраве. Комбинирането на опит, знания и ресурси – местни, национални и външни за адресирането на конкретни нужди на територията на ЮИР носи добавена стойност, ще подпомогне развитието на здравеопазването в ЮИР - като хоризонтална политика, ще повиши достъпа до педиатрична медицинска помощ, ще повиши удовлетвореността на гражданите от качеството на здравеопазването, ще подобни здравния статус на децата в региона и преди всичко позволява да бъде реализиран модел за взаимодействие и сътрудничество, планиран в отговор на местните специфики на гражданите на ЮИР;

 

 Линк към презентация на КИТИ BG16FFPR003-2.001-0125 „Нов модел на интегрирана здравна грижа за деца в Югоизточния регион“ :

https://docs.google.com/presentation/d/117VkxCZ0mKlDkAsHWswILpCxpwbNHHbkaJcWfr7nwek/edit?usp=sharing

 

Приканваме ви да попълните онлайн анкета и да оставите мнение и препоръки за КИТИ BG16FFPR003-2.001-0125 „Нов модел на интегрирана здравна грижа за деца в Югоизточния регион“ на следния линк:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdAGWE96hpvOqs4j_s31nI-nljAmch-Z5kwTBjp03glGRV7NA/viewform?usp=sf_link

Ако имате проблем с отварянето на връзките, моля да ги копирате в адресния ред на браузъра.  

 Всяко заинтересовано лице или страна може да направи препоръки или възражения, които да изпрати на електронната поща на ОИЦ-Бургас / Звено за публични консултации към РСР на ЮИР не по-късно от 20.04.2024 г.: oic.burgas@gmail.com.

 

Областен информационен център – Бургас е част от мрежата от 27 информационни центъра за популяризиране на кохезионната политика на Европейския съюз в Република България.
 

 

Областен информационен център – Бургас

Тел. 056/826136

e-mail: oic.burgas@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/oblsaten.informacionen.center.burgas
ОИЦ
Бургас

Информационна среща на ОИЦ-Пловдив в с. Оризари

Дата на събитието
Време на провеждане
09:00

На 17.04.2024 г. от 09:00 часа, в сградата на кметство Оризари, община Родопи, експертите от Областен информационен център - Пловдив ще запознаят представители на общинската администрация, жители на селото и други заинтересовани страни с актуални и предстоящи възможности за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по програмите, съфинансирани със средства от Европейските фондове за споделено управление за периода 2021-2027 година. 

ОИЦ
Пловдив

ОБЩЕСТВЕНО ОБСЪЖДАНЕ В КАЗАНЛЪК, НА КОМБИНИРАНА КОНЦЕПЦИЯ ЗА ИТИ № BG16FFPR003-2.001-0087 „УСТОЙЧИВ СОЦИАЛНО-ИКОНОМИЧЕСКИ РАСТЕЖ ЧРЕЗ ПОДОБРЕНА ИНВЕСТИЦИОННА СРЕДА И СЪХРАНЕНА ИДЕНТИЧНОСТ НА РЕГИОНА“

Дата на събитието
Време на провеждане
17:00 -18:00

Община Казанлък

Обществено обсъждане за гражданите на община Казанлък на комбинираната концепция за ИТИ „УСТОЙЧИВ СОЦИАЛНО-ИКОНОМИЧЕСКИ РАСТЕЖ, ЧРЕЗ ПОДОБРЕНА ИНВЕСТИЦИОННА СРЕДА И СЪХРАНЕНА ИДЕНТИЧНОСТ НА РЕГИОНА“, с водещ партньор Община Казанлък, ще се проведе в залата на Община Казанлък, на 16 април 2024 година, вторник, от 17:00 ч.

Партньори в концепцията са Областна администрация Стара Загора, Община Павел баня, Община Мъглиж, Индустриална зона – Казанлък, Консорциум "Високо технологичен парк Казанлък, ОП "Комунална дейност и поддържане на инфраструктурата", Технически Колеж – София,  четири училища и четири неправителствени организации.

Целта на комбинираната концепция е да превърне региона около общините Казанлък, Мъглиж и Павел баня в предпочитано място за живот, бизнес, инвестииции и туризъм, с предоставяне на повече възможности за реализация на младите хора и хора от уязвими групи, интелигентен растеж и иновации.

            Предвидените в проекта дейности, включват:

  • Развитие на Индустриална зона – Казанлък – трансформация и модернизация.
  • Модернизиране и обновяване на материалната база и на оборудването на Технически колеж – Казанлък.
  • Ремонт и реконструкция на общински път, и изграждане на велоалея от гр. Казанлък до язовир Копринка.
  • Развитие на туристическия потенциал на язовир Копринка.
  • Обновяване и изграждане на нова дребномащабна инфраструктура в община Павел Баня.
  • Устойчиво развитие на туристически потенциал на община Мъглиж.
  • Изготвяне на идеен проект, работен проект и изпълнение на дейностите по „Опазване и адаптация на монумент Бузлуджа“.  
  • Съхранение и опазване на сградата на читалище "Светлина 1861, гр. Шипка.
  • Ремонт на покрив и фасади и смяна на дограма на сградата на НЧ "Освобождение-1884", с. Шейново.
  • Разширяването на дуалното образование в ППМГ „Никола Обрешков“, гр. Казанлък.
  • Приобщаващо образование и образователна интеграция на община Казанлък (ОУ „Св. Климент Охридски, гр. Крън; ОУ „Христо Ботев, с. Енина; ОУ „Св.св. Кирил и Методий, гр. Шипка; НЧ „Освобождение-1884, с. Шейново).
  • Обучения за повишаване квалификацията, уменията и компетентностите на заетите спрямо нуждите на бизнеса.
  • Надграждане на т.нар. „Къщи на семействата“ за подкрепа в областта на социалното включване и достъп до здравеопазване на деца в нужда и техните семейства
  • Осигуряване на заетост на безработни и/или неактивни лица от уязвими групи.

Индикативният размер на безвъзмездната финансова помощ е в размер на 27 768 798,45 лв. и ще се осигурява от програма „Развитие на регионите“ 2021-2027г., Програма „Образование“ 2021-2027 и Програма „Развитие на човешките ресурси“ 2021-2027 г.

•          Линк към резюме и презентация на концепцията:

https://drive.google.com/file/d/1uQ36NZvaqsLCBhpiCb9KW6D_UNIJ7paa/view?usp=sharing

•          Линк към онлайн анкета:

 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe_INNO1DrJFWYyRYJGpFCFFlHl98S_Kvkx2e_cz4CKpkuoA/viewform?usp=sharing

  • Ако имате проблем с отварянето на връзките, моля да ги копирате в адресния ред на браузъра.

Препоръки или възражения, могат да се изпращат по електронна  поща, към Звено за публични консултации към РСР на ЮИР (Областен информационен център - Стара Загора), не по-късно от 3 дни след общественото обсъждане на e-mail: oic.stz@gmail.com;

 


Областен Информационен Център – Стара Загора

тел.: 042/603 526

e-mail: oic.stz@gmail.com;

адрес:гр. Стара Загора, бул. „Митрополит Методи Кусев“ 9;

web: www.eufunds.bg

 

ОИЦ – Стара Загора е част от мрежата от 27 Областни информационни центрове за популяризиране на Европейски структурни и инвестиционни фондове, работещи с финансовата подкрепа на Програма „Техническа помощ”, съфинансирана от Европейския съюз.

ОИЦ
Стара Загора

ОБЩЕСТВЕНО ОБСЪЖДАНЕ НА КОНЦЕПЦИЯ ЗА ИНТЕГРИРАНИ ТЕРИТОРИАЛНИ ИНВЕСТИЦИИ „НОВ МОДЕЛ НА ИНТЕГРИРАНА ЗДРАВНА ГРИЖА ЗА ДЕЦА В ЮГОИЗТОЧНИЯ РЕГИОН“ С ВОДЕЩ ПАРТНЬОР ОБЩИНА БУРГАС

Дата на събитието
Време на провеждане
15:00

На 16 април 2024 г. от 15:00 часа в Клуб на дейците на културата, гр. Нова Загора, ще се проведе обществено обсъждане на Концепция за интегрирани териториални инвестиции (КИТИ) с вх. рег. № BG16FFPR003-2.001-0125 „Нов модел на интегрирана здравна грижа за деца в Югоизточния регион“, която е преминала успешно етапа на оценка за административно съответствие и допустимост.

Водещ кандидат на КИТИ е Община Бургас с партньори: Община Айтос, Община Елхово, Община Казанлък, Община Карнобат, Община Малко Търново, Община Нова Загора, Община Поморие, Община приморско, Община Руен, Община Сливен, Община Созопол, Община - Стара Загора, Община Тунджа, Община Царево, Община Ямбол, Средно училище "Иван Вазов", Сдружение "Бургаска педиатрична асоциация", Смарт Софтуер Системс ЕООД, Сдружение, „Югоизточен иновационен център по генетика и биотехнологии“, Община Стралджа, Областен ромски съюз, Сдружение Асоциация на студентите-медици гр. Бургас (АСМБ-Бургас), Министерство на здравеопазването, Университет "Проф. д-р Асен Златаров" - Бургас.

Проектната идея обединява – 18 общини, 9 държавни и общински болници, висше и средно училища, фирми, НПО, иновативни центрове и Мин. на здравеопазването - за използване на техния потенциал и ресурси за създаване на нов модел за интегрирана здравна грижа за деца и постигане на качествена, модерна, навременна и достъпна здравна грижа, фокусирана върху децата от Югоизточния регион.

Линк към презентация на КИТИ „Нов модел на интегрирана здравна грижа за деца в Югоизточния регион“ :

https://docs.google.com/presentation/d/18kPkA_2lIPaiTzPWf5H4iJGImtKb0gigjYMLfylTNKM/edit?usp=sharing

Препоръки и възражения по концепция „Нов модел на интегрирана здравна грижа за деца в Югоизточния регион“ могат да бъдат направени чрез онлайн анкета: https://forms.gle/7XjX9eYWJv27d29n9   , както и на електронната поща на ОИЦ Сливен, който е част от Звеното за публични консултации към РСР на ЮИР: oicsliven@gmail.com, не по-късно от три работни дни след провеждане на събитието.

 

Областен информационен център Сливен е част от Мрежата от 27 областни информационни центъра за популяризиране на средствата от ЕС в България.

ОИЦ
Сливен

ОБЩЕСТВЕНО ОБСЪЖДАНЕ НА КОНЦЕПЦИЯ ЗА ИНТЕГРИРАНИ ТЕРИТОРИАЛНИ ИНВЕСТИЦИИ "ИНТЕГРИРАНА КОНЦЕПЦИЯ ЗА ИКОНОМИЧЕСКИ РАСТЕЖ, РАЗВИТИЕ НА ТУРИЗМА, ЗЕЛЕНА ИКОНОМИКА, УСТОЙЧИВА ГРАДСКА МОБИЛНОСТ И ОПАЗВАНЕ НА ОКОЛНАТА СРЕДА В ЮГОИЗТОЧЕН РЕГИОН"

Дата на събитието
Време на провеждане
14:30

На 16 април 2024 г. от 14:00 часа в Клуб на дейците на културата, гр. Нова Загора,  ще се проведе обществено обсъждания на Концепция за интегрирани териториални инвестиции (КИТИ) с вх. рег. № BG16FFPR003-2.001-0079, "Интегрирана концепция за икономически растеж, развитие на туризма, зелена икономика, устойчива градска мобилност и опазване на околната среда в Югоизточен регион", която е преминала успешно етапа на оценка за административно съответствие и допустимост.

Водещ кандидат на КИТИ е Община Нова Загора с партньори: Община Сливен, Община Твърдица, Сдружение „Ню Лайф“ Нова Загора, ЕТ Пейчо Танчев Пуров, „ВИП“ ООД, Средно училище „Иван Вазов“, Основно училище „Злати Терзиев“, НЧ „Паисий Хилендарски -1928“, НЧ „Петко Енев – 1932“, НЧ „Пробуда – 1928“, НЧ „Деско Кръстев – 1902“.

Концепцията обхваща няколко подзони, вкл. фермерски пазар, занаятчийска продукция, вино и производните продукти, търговията на МСП, зона за отдих, обучение в областта на занаятчийство и фермерство, игрова зона, водни атракции и зона за къмпингуване. Отделните мерки включват обновяване на пътната инфраструктура, обновление и създаване на нови зелени пространства, образователни програми по предприемачество и училищна десегрегация, както и опазване на околната среда чрез почистване на водното корито на р. Тунджа. Търговско-туристическата зона предоставя възможности на местни бизнеси, занаятчии и фермери да покажат и продават своите продукти. Социалните и икономическите аспекти се допълват, като програмите за обучение подкрепят местните жители, докато разнообразните туристически атракции привличат посетители и създават икономически растеж.

Линк към презентация на КИТИ "Интегрирана концепция за икономически растеж, развитие на туризма, зелена икономика, устойчива градска мобилност и опазване на околната среда в Югоизточен регион":

https://docs.google.com/presentation/d/1CGUSo3F9qxxhwfesOqZTegnkcdfLodZbBTeWwpDxiD4/edit?usp=sharing

Препоръки и възражения по концепция "Интегрирана концепция за икономически растеж, развитие на туризма, зелена икономика, устойчива градска мобилност и опазване на околната среда в Югоизточен регион" могат да бъдат направени чрез онлайн анкета: https://forms.gle/vJsvWoU7biWRrVfx5, както и на електронната поща на ОИЦ Сливен, който е част от Звеното за публични консултации към РСР на ЮИР: oicsliven@gmail.com, не по-късно от 19.04.2024 г.

Допълнителна информация може да бъде получена от експертите от ОИЦ – Сливен на телефон: 044/611 145.

 

Областен информационен център Сливен е част от Мрежата от 27 областни информационни центъра за популяризиране на средствата от ЕС в България.

ОИЦ
Сливен