Единадесет нови ВиК обекта в София ще бъдат реализирани с помощта на Програма „Околна среда“ 2021-2027 г. по проект „Изграждане на ВиК инфраструктура в Столична община – етап II“. Изпълнението му започна на 21.04.2026 г. и ще продължи до 2029 г. Сред предвидените инвестиции са изграждането и модернизацията на инфраструктура в с. Герман (район „Панчарево“), кв. „Абдовица“ и кв. „Димитър Миленков“ (район „Искър“), кв. „Илиянци“ (район „Надежда“)“, помпена станция за отвеждане на битовите отпадъчни води от съществуващ колектор "Орландовци"; с. Иваняне, район „Банкя“ и др.