Изпълнение

 

Единадесет нови ВиК обекта в София ще бъдат реализирани с помощта на Програма „Околна среда“ 2021-2027 г. по проект „Изграждане на ВиК инфраструктура в Столична община – етап II“. Изпълнението му започна на 21.04.2026 г. и ще продължи до 2029 г. Сред предвидените инвестиции са изграждането и модернизацията на инфраструктура в с. Герман (район „Панчарево“), кв. „Абдовица“ и кв. „Димитър Миленков“ (район „Искър“), кв. „Илиянци“ (район „Надежда“)“, помпена станция за отвеждане на битовите отпадъчни води от съществуващ колектор "Орландовци"; с. Иваняне, район „Банкя“ и др.

Във връзка с разпоредбите на чл. 26 от ПМС № 23/2023 г. за осигуряване на видимост, прозрачност и комуникация при предоставянето на безвъзмездна финансова помощ, Управляващият орган на програмата публикува за коментари проект на Индикативна годишна работна програма на Програма „Околна среда“ 2021-2027 г. за 2026 г. Коментари може да се изпращат в срок до 21 октомври 2025 г.